Jäsenhuone|TyöhuoneEdustusjoukkue

Seuran esittely

 Tulevia tapahtumia

AjankohtaNimiLisätiedot

21.11.2017 klo 19.30

Turun Teräksen sääntömääräinen syyskokousTeräksen urheilutalo, Takamaantie 15, Turku
21.11.2017 klo 18.30Johtokunnan kokous Teräksen urheilutalo, Takamaantie 15, Turku

 

Turun Teräksen historiaa

 

Oheinen historiikki on kirjoitettu Teräksen 70-vuotisen taipaleen kunniaksi vuonna 2015.

Ole hyvä!

 

Johtokunta 2016-2017

 

Puheenjohtaja

Jukka Mäkitalo

allu.kitalo@pp.inet.fi

0400 782571 

Varapuheenjohtaja

Maria Leino

maria.leino@stratecom.fi 

050 5445040 

Sihteeri

Jukka Teleni

jukka.teleni@divers.fi

0400 327989

Taloudenhoitaja

Henrik Tavio

henrik.tavio@iki.fi

0400 824157

Jäsen

Kalevi Sirkiä

kalevi.sirkia@gmail.com

0400 788596 

Jäsen

Markku Kallio

rnkallio@gmail.com

0400 934891

Jäsen

Jussi Suominen

jsuominen71@gmail.com

045 2066939

Jäsen

Anssi Mäkinen

anssiko@gmail.com

050 5471340

Jäsen

Timo Selin

tinde.selin@gmail.com

040 5790527

Jäsen

Ismael Sherzad

sherzad1988@gmail.com

050 3301232

Jäsen

Jussi Vanne

jussitapani.vanne@gmail.com

050 3532842

Liity jäseneksi!

Teräksen jäsenenä pääset mukaan seuran toimintaan. Voit myös tukea seuratoimintaa jäsenmaksun maksamalla.

Jäsenrekisteriin voit ilmoittautua täältä.

Seuran jäsenmaksut 2017.

Työväen Voimistelu- ja Urheiluseura Turun Teräs ry on vuonna 1945 perustettu yleisseura.

Seura toimii sekä kilpa- että kuntoliikunnan saralla. Tarjoamme kuntoliikuntamahdollisuuksia niin nuorille kuin varttuneemmillekin liikunnan harrastajille. Aikuisen työväestön hyvinvoinnin lisäämiseksi seuran ohjelmaan kuuluu ikämiesjalkapalloa ja ei-kilpailullista harrasteliikuntaa. Nyrkkeilyharrastuksesta kiinnostuneille tarjoamme kuntonyrkkeilyä, jonka terveysvaikutukset on todettu erinomaiseksi useissa tutkimuksissa. Terveyden edistäminen liikunnan avulla on keskeinen ohjenuoramme.

Pyrimme aktivoimaan jäsenistöämme myös yhdistyksessä toimimiseen. Pyrimme kehittymään kaupunginosaseurana siten, että mahdollisuudet Turun alueen liikuntapalvelujen käyttämiseen tulevat seuramme kautta paremmiksi. Tarjoamme onnistumisen iloa ja yhdessä olemisen riemua.